Hanower to stolica Dolnej Saksonii, która położona jest nad rzeką Leine w Niemczech. Historia tego miasta silnie jest związana z handlem. Do dziś uznawane jest za miasto, w którym odbywają się największe na świecie targi handlowe,w tym przede wszystkim największe targi IT na świecie – CeBIT. Miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację: kursuje tu metro, jeżdżą tramwaje i autobusy. Polscy turyści mogą dostać się do Hanoweru samolotem, samochodem, autobusem, koleją, a nawet statkiem.
Pierwsza wzmianka o Hanowerze pojawiła się w 1022 roku. 200 lat później uzyskał on prawa miejskie, zaś w XIV w. został członkiem prestiżowej Hanzy. W 1871 roku wraz z Królestwem Prus Hanower znalazł się w granicach zjednoczonych Niemiec. II wojna światowa mocno zniszczyła jego architekturę. W 1946 roku z miasta Hanower, wolnego kraju Bruszwiku, Oldenburga oraz Schaumburga- Lippe utworzono kraj związkowy Dolna Saksonia.
Hanower to miasto licznych zabytków i miejsc, które warto zwiedzić. Atrakcją turystyczną jest chociażby sama tzw. Czerwona Nić, czyli czerwona linia namalowana na chodnikach, która zaprowadzi turystów do najważniejszych zabytków znajdujących się w śródmieściu. Dzięki niej nie będziemy potrzebowali pomocy przewodnika i trudniej będzie się nam zgubić. Poprowadzi nas ona m.in. do Nowego Ratusza z początków XX wieku, w którym znajdziemy makiety przedstawiające Hanower w różnych latach. Ze szczytu kursującej pod pewnym nachyleniem ratuszowej kopuły można też ujrzeć aktualną panoramę miasta.
Mimo wojennych zniszczeń w Hanowerze znajdziemy jeszcze tak atrakcyjne miejsca jak: przepiękna miejska starówka z pozostałościami kamieniczek mieszczańskich i kilkoma gotyckimi kościołami (m.in. kościołem gotyckim z XIV wieku, barokowym kościołem Św. Jana), XV-wiecznym Starym Ratuszem oraz budynkiem opery powstałym w XIX wieku.
Hanower posiada też jeden z najpiękniejszych ogrodów na terenie całych Niemiec – tzw. Ogrody Królewskie w Herrenhausen zaprojektowane w stylu francuskim i angielskim wraz z wyrzucającą najwyżej w Europie wodę Wielką Fontanną. Ogrody skrywają również wspaniałą grotę, zaprojektowaną przez Niki de Saint Phall.
Stolica Dolnej Saksonii zapewnia przybywającym tu turystom również inne atrakcje w postaci: parku tematycznego, hanowerskiego zoo, dawnej siedziby rodu Wangenheim- Pałacu Wangenheim, obiektu pałacowego, a zarazem dawnej siedziby królewskiej nad rzeką Leine- Leineschloss, Tiergarten, w którym turyści mogą cieszyć się widokiem pół-dzikich zwierząt czy Jeziora Maschsee wraz z mieszczącymi się przy nim terenami parkowymi. Najciekawsza turystycznie jest ulica Burgstrasse, przy której zostały odtworzone stare budynki z charakterystycznymi dla tego regionu fasadami w formie pruskiego muru. Miłośnicy kultury i sztuki mają do swojej dyspozycji Muzeum Wilhelma Buscha lub Sprengla, operę i wiele teatrów.